First week on high school

6. září 2015 v 11:20 | Mykloshka
Čaute všichni. Nakonec jsem se rozhodla napsat článek o celým mým prvním týdnu, ne jenom o prvním dnu. Nelekejte se, budu stručná, nebudu vypisovat každý detail. Myslím si, že celý týden bude zajímavější než jeden den, takže tak. Jinak mám ještě minimálně jeden další článek, který ted' v září vyjde. Uvidím, jak to bude dál. Budu psát podle nápadů a času. Písnička článku: https://www.youtube.com/watch?v=fB63ztKnGvo (Tahle písnička je úplně boží, nejspíš jsem se zamilovala, takže si jí určitě pusťte!:))1. den

Přiznám se, že (hlavně den před) jsem byla trochu nervózní. Přeci jenom jiná škola, lidi, učitelé.. Jsem ráda, že tam mám s sebou kamarádku (Bells), protože když přijdete jenom sama samotinká do tý třídy a s nikým se neznáte a nebavíte, tak je vám to tam dlouhý a celkově jste prostě víc nervózní. S nikým ze třídy jsem se první den ani neseznámila (až teda na jednu holku po cestě autobusem). Byli jsme tam na dvě hodiny. Vyplňovali jsme dotazníky, povídali si s třídním, vyslechli si školní řád a další srandy. Pak nás tedy tak letem světem provedl po škole.
Co se týče outfitu, tak jsem si na sebe vzala letní kytičkovaný šaty, přes to jean jacket (džíska nebo džínová bunda je ošklivý:DD) a nějaké doplňky. S vlasama jsem nic nedělala, přišlo mi to zbytečný. Make-up jsem nepřeháněla. Nepoužila jsem stíny ani nic takovýho. Nanesla jsem si jen make-up, pudr, řasenku a balzám od Babylips. Jako boty jsem zvolila červený balerýnky, protože se mi hodiny k šatům.
2. den

K tomuhle dni vám vlastně nic moc neřeknu, protože na škole probíhaly maturity, takže nám dali volno. To jsem fakt dost ocenila, protože jsem se ještě naposledy mohla fakt vyspat (ten první den jsem k večeru byla strašně moc unavená, protože jsem o prázdninách byla zvyklá vstávat pozdě). Ten den jsem strávila s babičkou (přinesla oběd, víte jak:D) a s kamarádkou.
3. den

Tohle je třetí den, ale pro mě teprve druhý den ve škole, takže jsem ještě pořádně nevěděla, kde co je. Ještě si ani nepamatovala jména spolužáků, ale snažím si aspoň některý zapamatovat. Tenhle den jsme měli vyjímečně od devíti, jinak máme každý den normálně od osmi. Už jsme jeli normálně podle rozvrhu. Nemáme ještě sešity a učebnice, takže jsme se ještě neučili. Všichni se nás spíš ptali na jména a tak. Až na jednu takovou starší učitelku, která řekla pár slov na úvod a pak nám začala psát na tabuli látku a řekla, at' si to opíšeme na papír. To jsme na ní všichni koukali takovým 'wtf' výrazem (:D). Nevim proč (možná tím, že je všechno kolem nás nové), ale pomalu všechno nám přijde vtipný. Něco řekne učitel/ka nebo se něco stane a naše třída je v tu chvíli ta nejvíc vysmátá (:D).
4. den

Už bych řekla, že jsem se naučila polovinu jmen. Dokonce se všichni i víc bavíme (a přidávame se na facebooku, víte jak:D) Zatím je tam sranda, takže je to v pohodě. Tenhle den už jsme se i líp orientovali ve škole. Valí se na nás celkem dost věcí, protože si musíme obstarat učebnice, sešity a jiné pomůcky. Peněz je to oproti základce dost. Vy, co jste na střední víte, o čem mluvim, protože už jenom za učebnice se platí dost.
Jinak jsem vám neřekla, že jsem na oboru masér (dál bych chtěla jít na vysokou na fyzioterapeuta, takže tot' důvod, proč jsem tu) a kvůli tomu nesmím mít dlouhé nehty, abych někomu při masáži nezeškrábala záda, že jo. Já mám nehty hodně dlouhé (což můžete vidět na té fotce s Babylipsem u prvního dne), hodně lidí si dokonce myslelo, že jsou gelové, ale jsou moje. Ted' se s nima musím rozloučit. Docela mě to mrzí, protože jsem měla zlozvyk kousání nehtů, ale přemohla jsem se a měla jsem nádherné nehty. Ted' ta snaha vidět nebude.
Dál bych vám tu chtěla ukázat mé sešity, protože jsem si je zdobila. Nedělala jsem na to DIY, protože mi přijde, že je na to už trochu pozdě, ale já fakt ještě nemám ani všechny sešity, takže jsem to dřív ukázat nemohla. Jestli ale chcete, abych na to udělala samostatný článek, kde bych těch sešitů ukázala víc, tak můžete napsat a já ho udělám.Když to shrnu, tak se mi na střední líbí. Chybí mi nějací učitelé ze základky, protože po nás toho tolik nechtěli (:D). Myslím, že spolužáci jsou docela fajn. Někteří podivíni trošku, ale časem si na sebe zvykneme. Náš třídní je úplně skvělej. Je mladej, tolerantní a je nám blíž, než jsou ostatní učitelé (taky nám ho ostatní třídy závidí).

Doufám, že vy, co jste v prváku, jste se už trošku rozkoukali a líbí se vám na nové škole:).

Určitě se pochlubte, jakou/jakého máte třídní/ho!

Někdy bych určitě v nějakém dalším článku dala vědět, jak se mi na škole daří a tak.

Tak pa u dalšího článku♥!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elly Elly | Web | 6. září 2015 v 12:56 | Reagovat

Prvák byl pro mě zatím jeden z nejlepších roků, uvidím, jak se vyvrbí druhák! :) Přeji hodně úspěchů. ♥

2 Kája Kája | Web | 6. září 2015 v 14:24 | Reagovat

První den jsem já nijak nehrotila a vím, že jsem ani nebyla vlastně nervózní. :D :) Prvák byl ale celkově docela dobrej a obstála jsem ho s dobrým vysvědčením, za což jsem na tebe dost pyšná. Možná je to těžké.. přechod na novou školu, noví učitelé, kolektiv a tak, ale věř, že to brzo bude dobrý a bude se Ti líbit ještě víc! Mně hrozně štve třeba vstávání a celkově to učení (ubírá mi to hrozně moc času na svoje osobní aktivity :D), ale jinak se mi střední líbí a je to fajn. Je to skvělá etapa v životě, věř mi! Držím palce a taky přeji hodně úspěchů. :) ♥

3 Mykloshka Mykloshka | 6. září 2015 v 15:34 | Reagovat

[1]: Doufám, že se mi v prváku bude taky takhle líbit:). Děkuju♥.

[2]: To vstávání mě taky štve. Jak to budu mít s učením ještě pořádně nevím, protože jsme se doted' moc neučili. Každopádně mě v úterý čeká zahajovací test z matiky>_<. A moc děkuju:)♥.

4 M` M` | Web | 6. září 2015 v 17:05 | Reagovat

přeju hodně úspěchů na střední škole! :) vy nebudete mít slučák, aby jste se lépe poznali? (já jsem jela v prváku se třídou na víkend mimo město a bylo to fajn, ráda na to vzpomínám).

5 Mykloshka Mykloshka | 6. září 2015 v 17:08 | Reagovat

To se ještě neví. U nás se konají lyžáky:D. Ale prý,kdyby jsme chtěli, tak by se dal zařídit i slučák:D:). Ale už po těch třech dnech jsme se docela někteří poznali:).

6 T. T. | Web | 8. září 2015 v 16:43 | Reagovat

Na začiatom - tá pieseň je super :D. A tie zošity sú zaujímave takže by som ich rada videla.. zblízka (? :D)
Inak Ti na novej škole prajem veľa šťastia aby ste boli dobrý kolektív, rozumeli si a podobne. :-)  :-D
Inak naozaj pekný a stručný článok (nepíšem vždy to isté? :D) :-)

7 Mykloshka Mykloshka | 9. září 2015 v 15:55 | Reagovat

[6]: Že joo:D
Dobře, určitě na to udělám, co nejdřív článek:)
Děkuju, zatím to vypadá, že si rozumíme, pořád jsme sranda třída :D
Já ani nevím :D :D (jestli jo, tak to nevadí:DD)

8 Bells Bells | Web | 10. září 2015 v 15:35 | Reagovat

Nějak nevím, co dodat :D. Moje názory znáš :DD.
Že se ti tam líbí, je asi fajn, ale hádám, že ty schody se ti asi už moc nelíbí :D
Ať se ti zítra ve škole daří! :D
S láskou,
Bells :DD

9 Mykloshka Mykloshka | 10. září 2015 v 16:17 | Reagovat

[8]: Zrovna dneska jsem říkala, že mě ty schody asi zabijou:DD.
Díky:D:)

10 Simix Simix | Web | 12. září 2015 v 22:25 | Reagovat

Já ani už nevím, jestli jsem byla první den ve škole nervózní, ale podle toho jak se znám tak spíš ano :D
Ale nám taky dost pomohl adapťák, takže jsem se tak nějak už znali :D
Já v prváku taky nevěděla, kde co .. jasňačka :)
Je fajn, že se se spolužáky seznamuješ, hodně štěstí :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama