Už nikdy víc

24. července 2015 v 20:57 | Mykloshka

Čautee. Dneska je tady článek po hodně krátké době, protože je to na téma aktuálního tématu týdne ("Jít s davem"). Asi tři dny jsem uvažovala, jestli to napsat nebo ne. Aspoň tenhle článek nebude obrázkovej jako minule, ale bude tu víc textu. Písnička článku: https://www.youtube.com/watch?v=4Ba_qTPA4Ds .


Ovce

Na tohle téma jsem četla jen jediný článek předtím, než jsem ho začla psát já. Blogerka flow ( http://un-cool.blog.cz/1507/radsi-budu-sama-sebou-tt ) na konec napsala, proč bychom měli ovečkovat. Což je dobrý, protože si to představte na stádu bílých ovcí. Všechny jsou stejné, dělají tytéž věci, mají stejný styl. I když se to třeba jedné ovci nelíbí, dělá to, co dělají ostatní, protože doufá, že si tak udrží nějaké jejich pomyslné místo v jejich smyšlené hierarchii. Pak tu je třeba jedna černá ovce. I když je jediná ve stádu černá (tímhle nenarážím proboha na rasismus, to bychom byli zas někde jinde) a je odstrčená od ostatních bílých ovcí, líbí se jí to víc. Má totiž své koníčky, svůj styl, svoje věci a radši bude sama proti všem, než aby byla ve stínu bílých ovcí a dělala to, co ona sama nechce. Takhle je originál a možná k nim zabloudí další černá ovce se stejnými zájmy nebo zase úplně s jinými.
Mušketýři

Asi každý víte, že heslo tří mušketýrů bylo "jeden za všechny, všichni za jednoho". Jenže u mě to bylo jinak. Jednou jsem se rozhodla nebýt už nadále tou ovečkou, nebo tím mušketýrem. Proto u mě platilo heslo "jedna proti všem, všichni proti jedné". Ačkoliv to bylo kolikrát nesnesitelné, našla jsem si nové kamarády (černé ovce, chcete-li), nové zájmy, změnila jsem své názory a celkově jsem se změnila . Procházela jsem si tedy různými nepříjemnými věcmi, ale těmi jsem si vlastně procházela i běhěm toho ovečkování. Kolikrát jsem nechtěla dělat, to co oni. Necítila jsem se občas ve své kůži. Ted' je to celkem osvobozující pocit. Dělám věci, které já chci. Mám kamarády, ne BFF (= best fake friends, ofc). Prostě občas je změna nejlepší možnost. (O jedné změně vám ještě povím:-)) Proto už nikdy víc. Už nikdy nevstoupím do stejné řeky.


Ovce again

Pamatujete si ještě na tu bílou ovci, které se nelíbilo, co dělají ostatní, ale přesto to dělá, protože se bojí, že by ztratila své místo ve stádu? Bojí se totiž, že by zůstala sama, jako zůstala černá ovce. A ze strachu by udělala pro stádo i věci proti její kůži nebo vlně (slabej fóreček). Asi si říkáte, kam tím mířím. A pak si řeknete, že možná zacházím trochu daleko, ale já si myslím, že takové ovečkování může být pro ustrašenou ovci i nebezpečné. Co když se jednou stádo domluví a donutí udělat ustrašenou ovci něco nebezpečného? Co když ve stádu bude novým "trendem" něco, o čem by ani ta ovce nepřemýšlela, že udělá? Přirovnejme ovce tedy k lidem. Spíše k té "mladé generaci". Dejme tomu, že je parta třeba o pěti lidech (stádo), ale jeden z nich se ve skupině tak nějak necítí, ale přesto se s nima baví a drží s partou krok (ustrašená ovce/follower). Jednou přijde do party, tak jako do stáda nový "trend" - kouření. Protože follower nechce být v partě ten srab a ten jediný, začne (bamn) kouřit taky. Nedokáže se jim totiž vzepřít a chce si odepřít nepříjemnosti, které by mu s partou nastaly, kdyby to udělal - vzepřel se. To si ale neuvědomuje, že nepříjemnosti nastali s partou už mnohem větší. Dnes to mohlo být kouření, příště to může zajít dál. Proto je ovečkování občas nebezpečné, když jste ve "špatné" partě. Pak je třeba se vzepřít a opět bude změna ta nejlepší možnost.Tohle bylo trochu vážné. Zvlášť ten poslední odstavec, ale občas je dobré si věci uvědomit.

V té části s muškerýry jsem zmiňovala,že vám povím ještě o jedné změně, ale ta je mimo toto téma. Jedná se o změnu vzhledu blogu. Teprve dávám nápady dohromady, takže potrvá než ho změním, ale připravte se, že to bude o malinko jiné. Nechci dělat žádné mega změny, protože tenhle vzhled se mi líbí, ale něco přece.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 25. července 2015 v 20:17 | Reagovat

Ahoj :)
Pokud jsi četla článek, víš, že jsem pryč. Internet tu je... Obíhat bych mohla normálně, ale nějak se k tomu nedostávám. Spíš tak nějak relaxuju... :D
Krásně jsi to pojala... s tím ovečkováním. "Černá ovce" ve tádu bílých ocí se přizpůsobuje, aby mohl být v partě, i když je jiný ... a pak třeba zčne kouři aniž by chtěl. Jak píšeš. hezky jsi to pojala a napsala :)
na nový vzhled jsem zvědavá :)

2 Mykloshka Mykloshka | 31. července 2015 v 20:28 | Reagovat

[1]: Vim,cetla jsem:)
Dekuju:))
Bude to jiny,ale porad chci zachovat tu bilou barvu,takze to bude porad do bila #prozrazeni :--)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama